Kadra dydaktyczna

1.      Nasza kadra dydaktyczna złożona jest z doświadczonych specjalistów, u których bogata wiedza teoretyczna idzie w parze z codzienną praktyką zawodową.

2.      Każdy z naszych instruktorów ma stosowne uprawnienia do wykonywania zawodu.

3.      W myśl naszego motta „Jeśli robisz coś z Pasją, zawsze zrobisz to dobrze", wybieramy nauczycieli dla których praca jest również Pasją.

4.      Naszą kadrę wybieramy spośród najlepszych trenerów, kładąc nacisk zarówno na bogaty zasób wiedzy merytoryczno - praktycznej jak również podejście do uczniów.

mgr Dawid Marciniak

Główny szkoleniowiec oraz założyciel SPECJALISTYCZNEJ SZKOŁY TERAPII LECZNICZYCH

Od 11 lat fizjoterapeuta, główny szkoleniowiec oraz założyciel SPECJALISTYCZNEJ SZKOŁY MASAŻU I TERAPII LECNICZYCH Posiada wykształcenie pedagogiczne, które wykorzystuje od 8 lat. Pracował w największych firmach kosmetyczno - medycznych w Polsce tj. Instytut Dr Ireny Eris orazCLARENA jako fizjoterapeuta i masażysta. Zawsze cieszy się sympatią i szacunkiem swoich kursantów gdyż wszystkie szkolenia prowadzi na najwyższym poziomie. Dowodem tego są liczne opinie i referencje zamieszczone na naszej stronie  i w sieci.

 

Odbył ponad 40 szkoleń i stale pogłebia swoją wiedzę na kursach i warsztatach doszkalających z zakresu

1. Masaży medycznych

 • leczniczy masaż klasyczny I i II stopnia, ponad 600 h
 • kurs masażu leczniczego 3 stopnia 60h
 • kurs Leczniczy masaż tensegracyjny - 2 kursy 60 h
 • masaż kobiet w ciąży 20 h
2. Masaży orientalnych
 • ponad 20 szkoleń i kursów. Łącznie ponad 500 h

w tym min.

 • Masaż LOMI LOMI - 80 h
 • TMT masaż tajski - 80 h 
3. Terapia punktów spustowych Trigger Points
 • 2 kursy E.Staciwa 40 h
4. Drenażu limfatycznego i KTP
 • kurs masażu leczniczego min. drenaż limfatyczny 80 h
 • kurs drenażu limfatycznego w wybranych jednostkach chorobowych 20 h
 • kurs drenażu limfatycznego i KTP 60 h
 • kurs KTP 120 h
 • projekt unijny do tyczący KTP w wybranych jednostkach chorobowych. Współpraca z wrocławskim klubem Amazonek 600 h
5. Diagnoza i leczenie tkanek miękkich
 • techniki rozluźniania powięziowego 20 h
 • techniki aktywnego rozluźniania mięśniowo – powięziowego 20 h 
6. Masaż tkanek głebokich MTG
 • 2 kursy 60 h
7. Terapii manualnej
 • FTM I 30 h
 • FTM II 30 h
 • Wielospecjalistyczny Kurs Medycyny Manualnej ponad 240 h - w trakcie
8. Kinesiology Tapingu 
 • 2 kursy KT podstawowego 40 h
 • 2 kursy KT w ginekologii 20 g
9. Prywatna praktyka fizjoterapeutyczna oraz 

 • Warsztaty, organizacja własna – MTG, ANATOMY TRAINS
 • Inne szkolenia i kursu powiązane z masażem i fizjoterapii
 • W swojej pracy wykorzystuje min. zasady tensegracji strukturalnej
 • Od dłuższego czasu również miłośnik integracji strukturalnej oraz holistycznego podejście do ludzkiego ciała.

"...Zapragnąłem postawić kolejny krok naprzód otwierając SPECJALISTYCZNĄ SZKOŁĘ TERAPII LECZNICZYCH, by każda osoba zainteresowana tematem SPA, masażu i terapii leczniczych miała jeszcze lepszy dostęp do wiedzy typowo praktycznej ."

Dominika Brożyńska

 

Energiczna i utalentowana fizjoterapeutka. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Wychowanka Centrum Spasja, w swojej karierze zawodowej odbyła liczne praktyki i szkolenia z zakresu terapii i masażu orientalnego oraz leczniczego. W Centrum Spasja prowadzi kurs masażu klasycznego, orientalnego i leczniczego. Prywatnie interesuje się tematyką odnowy biologicznej i sportem (tenis ziemny).

„…Przekazywanie wiedzy nie jest dla mnie problemem a treści związane z masażem i fizjoterapią są mi dobrze znane. Prowadzenie kursów i szkoleń w Centrum Spasja to praca do której jestem stworzona!! ...”

Elżbieta Szczuka

Dyplomowana masażystka. Od 5 lat studiuje tajniki medycyny wschodniej oraz masażu leczniczego. Na początku swojej kariery ukończyła kurs masażu Lomi Lomi Nui. Dzięki temu kursowi poznała nowe oblicze pracy z ciałem i duchem.

W międzyczasie pracowała w salonie odnowy biologicznej, gdzie po raz pierwszy zetknęła się z masażem gorącymi kamieniami i innymi popularnymi technikami masażu. Praca w salonie ugruntowała jej orientalne podejście do masażu. W konsekwencji postanowiła nauczyć się masażu tajskiego. Kanya Krongboom zapoznała ją z odmiennymi technikami pracy z ciałem człowieka. Nie poprzestała na kursach.

Medycyna wschodu tak ją zainspirowała, żew 2009 roku wyjechała na 5 miesięcy do Tajlandii, gdzie pogłębiała swoja wiedzę na temat leczenia za pomocą dotyku. Po powrocie otworzyła salon masażu, gdzie współpracowała z Tajką, z którą wymieniała wiedzę i doświadczenie.

Zainspirowana medycyną tajską, a w szczególności masażem postanowiła podzielić się swoją wiedzą z innymi. W Szkole Spasja uczy najpopularniejszych technik masażu tajskiego. Przekazuje również wiedzę na temat medycyny wschodu, by utrzymać ciało i umysł w równowadze.

Jej motto: „Każdy z nas ma zajęcie, które kocha robić. Ja właśnie to robię. Masaż to moja pasja"

dr n. med. Paulina Głowacka

Studium Doktoranckie na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
Śląski Uniwersytet Medyczny 2008

Praca zawodowa:
Górnośląskie Centrum Medyczne
Świętokrzyskie Centrum Onkologii (Oddział Rehabilitacji)
Centrum Rehabilitacji FIZJOFIT
Klub Piłkarski SLAVIA
Prywatna Praktyka Fizjoterapeutyczna Leczenie ruchem
SPCSK im. Prof. Kornela Gibińskiego Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Kursy przebyte w zakresie metody kinesiotaping i inne:
Kurs Kinesio Taping Rowijający w ortopedii KT3
Kurs Kinesio Taping KT1/KT2
Kurs Kinesiotaping w medycynie i sporcie
Kurs Taping w rehabilitacji i sporcie
Kurs Ultrasonografia narządu ruchu i sonofeedback w codziennej pracy fizjoterapeuty
Kurs Reedukacja lokalnej stabilizacji lędźwiowego odcinka kręgosłupa
Kurs Nowoczesna koncepcja stabilizacji kończyn
Konferencja I Warsztaty – Diagnostyka i leczenie dysfunkcji odcinka lędźwiowego kręgosłupa..

Agnieszka Miedzińska

Absolwentka Wrocławskiej Akademii Medycznej. Położna z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Siedem lat pracowała w Szpitalu Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a później w Szpitalu Klinicznym Nr 1 we Wrocławiu na Oddziale Patologii Noworodka i Intensywnej Terapii Noworodka. Obecnie znaleźć ją można na  Bloku Porodowym w Klinice  przy ulicy  Chałbińskiego. Pracuje z kobietami w ciąży, po porodzie ale także z noworodkami i wcześniakami. Współpracuje dodatkowo ze szkołą rodzenia w Centrum Rozwoju Dziecka - Czerwony balonik.

 

„...Staram się przekonywać kobiety, że ciąża to nie choroba a poród i macierzyństwo jest wyjątkową podróżą zarówno dla matki jak i dla dziecka..."

 

Elżbieta Raduchowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Profesjonalistka z ogromnym zamiłowaniem do zawodu fizjoterapeuty oraz szkoleniowca. Jej pasją jest praca z kobietami w ciąży w szkole rodzenia a szczególnie możliwość zachęcania ich do aktywności w tym szczególnym okresie. W centrum Spasja prowadzi zajęcia z ćwiczeń dla kobiet w ciąży i połogu.

„...Mam nadzieję, że będzie nas więcej - osób, które zarażą przyszłe mamy i tatusiów swoją pasją..."

Prywatnie szczęśliwa mamą małego Kajetana.

Monika Maćków

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunki dietetyka. Obecnie pogłębia swoja wiedzę z zakresu psychodietetyki na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe w pracy z pacjentami zawdzięcza licznym praktykom w szpitalach na terenie Wrocławia i Warszawy oraz współpracy z centrami medycznymi i szkołami rodzenia. Prywatnie pasjonatka nordic walking oraz kuchni świata. W Centrum Szkoleniowym Spasja prowadzi kursy i warsztaty poświęcone dietetyce, podczas których dba o przyjazną atmosferę, gdyż uważa, że zdobywanie wiedzy nie jest obowiązkiem, ale przyjemnością.

„Ważne jest to co jesz i jak jesz"

 

Marzena Sędziak

Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Specjalizuje się w pracy z kobietami w ciąży. Wiedzę na ten temat zaczęła zdobywać na studiach pisząc pracę dyplomową o pozytywnym działaniu ćwiczeń wykonywanych przez kobiety ciężarne. Przeszła kurs doskonalący w zakresie profesjonalnego przygotowania do prowadzenia zajęć w szkole rodzenia, oraz terapię i masaż dla kobiet w ciąży, co praktycznie wykorzystuje prowadząc ćwiczenia w szkole rodzenia w „Centrum Mama i ja”. Również tam stosuje elementy poznane na innych specjalistycznych kursach (m.in. PNF, McKenzie) zapobiegając tym samym dolegliwościom typowym dla okresu ciąży (np. bólom kręgosłupa).
Jest certyfikowanym instruktorem masażu Shantala i właśnie z tej dziedziny prowadzi szkolenia w Centrum i Szkole Spasja. Prowadząc pokazy i indywidualne szkolenia dla rodziców przekonuje o korzystnym wpływie masażu na rozwój dziecka, jak również o niezwykle istotnym wzmacnianiu w ten sposób więzi.
Na co dzień pracuje w sklepie z obuwiem dziecięcym – „Zdrowa Stópka”, gdzie pełni funkcję doradcy ds. rehabilitacji.

Ewa Nowakowska-Stańkowska

 

Certyfikowana DOULA

Jest fantastycznym i przemiłym szkoleniowcem z dziedziny chustonoszenia dzieci i niemowląt. Aktywna mama z Klubu Kangura. Jej zainteresowanie tą tematyką wyniknęło z własnych doświadczeń życiowych. U jej córeczki zdiagnozowano dysplazję stawu biodrowego na skutek porodu pośladkowego. Dzięki noszeniu dziecka w chuście dziewczynka jest zupełnie zdrowa i prawidłowo się rozwija. Ewa zaraża swoją pasją  naszych kursantów a jej motto życiowe brzmi

 

„... dzieci są stworzone do bycia noszonymi..."

 

 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej www.wszystkoociasteczkach.pl
projekt i realizacja: strony internetowe 7seconds